Консультаційний Центр
Асоціації виробників молока

Відправити заявку
10
років лідер молочної галузі
75+
Ферм на повному технологічному супроводі
130+
Господарств на консультаційному супроводі
8600+
Надої молока
85+
Експертів
новини
Практичне навчання для лікарів ветеринарної медицини
Асоціація виробників молока за підтримки Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), в рамках проекту «Розвиток молочної галузі України» , запрошують лікарів ветеринарної медицини пройти практичний курс підвищення кваліфікації.

Дата проведення: 21-25 вересня

 
TIME BUILDING У ЖИТТІ КОРОВИ
Для отримання високих надоїв та якісного молока, корова має бути забезпечена відповідними умовами утримання. Останнім часом робочий день корови дуже змінився — він став значно напруженішим. Корови стали давати більше молока, їм потрібно більше поживних речовин, отже, й споживання корму стало тривалішим. Цей час ми забираємо у тварин, позбавляючи їх відпочинку.
Історія успіху ПСП "Авангард"
ПСП «Авангард» — господарство технологічного супроводу КЦ АВМ.

З 2010 року є учасником Асоціації виробників молока та перебуває на технологічному супроводі Консультаційного Центру АВМ.

Сьогодні сільськогосподарське підприємство «Авангард» — одне з кращих не лише у районі, в той час як багато аналогічних господарств не витримали конкуренції в умовах ринку. На молочній фермі «Авангарду» утримують 2600 голів ВРХ, з них 1250 фуражних корів.
Правила якісної заготівлі кукурудзяного силосу
Чи найпоширенішим видом сировини для закладання силосу є зелена маса кукурудзи, її основною перевагою є висока концентрація обмінної енергії. Так, в 1кг СР (сухої речовини) вміст обмінної енергії може сягати 11,5 МДж, що дозволяє порівнювати цей корм із зерном ячменю. Завдяки високій енергетичній цінності використання кукурудзяного силосу дозволяє зменшувати частку концентрованих кормів у раціоні, не знижуючи при цьому його поживності для високопродуктивних тварин. Найбільш якісний за поживністю та поїданням силос одержують при збиранні кукурудзи в кінці молочно-воскової і восковій стиглості зерна, коли вологість зеленої маси становить 65- 70 % за достатньої кількості цукрів для утворення молочної кислоти. Скошувати кукурудзу потрібно на висоті 2-3-го міжвузля для отримання силосу високої продуктивної дії з оптимальним умістом клітковини.
Топові поради, як не втрати надої через мух!
Мухи завдають значних збитків тваринництву. Турбуючи  тварин, мухи спричиняють зниження надоїв, погіршення санітарної якості молочної продукції, а також псування  кормів. Дослідження довели, що негативні результати починаються вже з п’яти мух.

Безперервна роздратованість або, навпаки, апатія після декількох днів «переслідувань» з боку комах призводить до скорочення споживання корму і, як наслідок, помітно знижує надої. Фахівці молочної галузі стверджують, що в період активної життєдіяльності мух на фермах, господарство втрачає мінімум 1 літр з кожної дійної корови на добу. На додачу падає ще й жирність молока (приблизно на 0,1%) і погіршується санітарна якість продукції.
Система моніторингу стада Smart Bow – запорука успіху сучасного молочного господарства
Завдяки технології Smart Bow від провідної світової ветеринарної компанії Zoetis ви і ваш ветеринарний лікар зможе цілодобово у режимі реального часу отримувати доступ до інформації про кожну окрему корову. Інтелектуальна вушна бирка Smart Bow контролює румінацію та активність кожної корови і повідомляє про стан здоров’я та статеву охоту. Використовують для профілактики, виявлення, усунення проблем зі здоров’ям тварин, що в кінцевому підсумку призводить до покращення загальних показників вашої ферми.
Консультаційним Центром АВМ створено навчальний посібник
Швидкий розвиток та модернізація молочної галузі світу, в поєднанні з обмеженою спроможністю навчальних та технічних закладів України адаптувати свої навчальні програми та забезпечити якісну підготовку спеціалістів молочно-товарних ферм, призвели до значного дефіциту висококваліфікованих фахівців на молочно-товарній фермі, що, у свою чергу, впливає на ефективність та конкурентоспроможність галузі.
ЦВО Схід
З 25 квітня 2019 року розпочали роботу на східній Україні, самі нові підрозділи Центру ветеринарного обслуговування – ЦВО-Донецьк та ЦВО-Луганськ. На сьогоднішній день східні ЦВО працють з дійним поголів’ям близько 7 тисяч корів: Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської та Полтавської областей. Сервісними ветеринарними лікарями підрозділу є ­­­­­­­­­­­­Віталій Сидоренко та Дмитро Сопинський.

Їх діяльність стала можлива завдяки спільній роботі Асоціації виробників молока та проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Східні регіони, до відкриття ЦВО найбільше страждали від нестачі кваліфікованих кадрів та якісних ветеринарних послуг. Тому минулого року було прийнято рішення звернути на них особливу увагу. Опорними господарствами стали: ТОВ АФ «Слобожанська» та ТОВ АФ «Світанок», в них зосередженні нові підрозділи центрів ветеринарної підтримки.
відгуки клієнтів

Надія Олексіївна Вайло директор ТОВ «Велетень»

Щасливою випадковістю стала зустріч з КЦ АВМ, який став для нашого господарства справжнім путівником у світі молочного бізнесу. На початку своєї діяльності, тваринництво у нас трималося на залишковому принципі, ми постійно сумнівалися чи варто цим займатися взагалі, грошей катастрофісно не вистачало. Під пильним керівництвом спеціалістів консультаційного центру почали інвестувати та розвивати тваринництво,  і досягли таких результатів про які навіть і не мріяли. Зараз ми маємо  близько 33л – на дійну корову в день і, без перебільшень, левовою часткою заслуги в цьому вважаємо роботу консультантів, адже ще кілька років тому, ми ледь-ледь надоювали 16 л. Також, завдяки візитам консультантів, я завжди можу проконтролювати роботу своїх штатних спеціалістів (ветеринарів, зоотехніків), оцінити їх професійний рівень та навики. Тому, з впевненістю можу сказати, що нині, в особі консультантів ми маємо надійних партнерів – фахівців і фанатів своєї справи.

Володимир Назаренко, технолог КЦ АВМ

Міжнародний воркшоп за участі Девіда Ріда. Дякуємо організаторам за цей захід. Після спілкування з Девідом Рідом, більш деталізовано вивчили питання технології доїння роботи в доїльному залі, забезпечення комфорту тварин. Ще раз переконався, що потрібно думати перш за все за комфорт тварин, які виробляюсь молоко. Також  вчергове підтвердилися слова, що технологічні норми створенні на МТФ мають бути приведенні до єдиного знаменника. Варто підкреслити, що багато цікавого почули і про налаштування доїльного залу – адже не варто тільки сподіватися на інженерів, а й технолог повинен розумітися на всіх деталях та контролювати параметри.

Павло Григорович Марущак, директор ТОВ «Устя»

Для нашого господарства Консультаційний центр - це коло однодумців і друзів. Завдяки роботі консультантів нам вдалося не тільки збільшувати надої на 1000 кг щорічно, але і розширити кругозір і навчитися новому і більш прогресивному. Плануємо нарощувати поголів'я корів і збільшувати обсяги реалізації молока. Ми впевнені, що разом зможемо це зробити. Хочу побажати колективу Консультаційного центру завжди досягати поставленої мети, розширювати свою діяльність і надалі надихати молочні господарства на досягнення нових вершин.

Ірина Найданова, СТОВ «Скіф»

 Я вперше навчаюсь за подібною програмою і мені дуже сподобалось. Доповіді були цікаві, інформативні. Чудово, коли семінар поєднується з практичною частиною,  адже теорія підкріплена практикою дає набагато більше результатів. Особисто мені цікавішою була практична частина. Найбільше сподобалися лекції та практичні заняття від Ігора Присяжнюка та Валерія Лотоцького.  Дуже детально розглянули  питання годівлі тварин. Чекаємо від вас курс по відтворенню для наших техніків штучного осіменіння. Буде дуже цікаво послухати та дізнатись щось нове, закріпити існуючі знання.

Альона Божко, СК «Восток»

 Курс перевершив мої сподівання – дуже  сподобалось. Я вже не вперше на подібних курсах, тому є з чим зрівняти. Найцікавіше лекції вів Валерій Лотоцький. Також була дуже інформативною частина програми курсу, що стосувалася годівлі ВРХ. Цікаво було б ще відвідати такі заходи.

Юрій Мудрик, керуючий фермою, ПСП «Колос»

 Працюючи 15 років в цій сфері, постійно самовдосконалююсь, і сьогодні хочу послухати спеціалістів, які вже мають досвід, і приклади передових країн, а ми в свою чергу у себе на місцях доносимо інформацію,  і намагаємось ефективно управляти. Сьогодні для мене відбувалася систематизація інформації, зробив багато висновків.

Міжнародний воркшоп за участі Горді Джонса. За словами Федора Рошки, директора ТОВ "Молоко Вітчизни", такі воркшопи – можливість розширити знання та дізнатися про нове у молочному скотарстві: "Мені пощастило познайомитися із Горді особисто під час одного із тренінгів у США. Це справжній титан знань і досвіду у молочному скотарстві. Тому коли АВМ запросили на його воркшоп в Україні,  ні хвилини не сумнівався, чи брати участь.  Команда "Молоко Вітчизни", а це три ферми, вже чекає мого повернення, адже ми домовилися, що я проведу для них презентацію зі слів доктора Джонса. Найперше, що будемо аналізувати і де шукатимемо резерви для свого господарства, — це сухостій".