3–4 квітня відбувся теоретично-практичний курс для операторів з розчистки ратиць ВРХ, організований Dairy Center Kischenzi за підтримки Асоціації виробників молока. Участь взяли 14 фахівців з 7 регіонів України, які навчалися під керівництвом професійних експертів на сучасній МТФ. 

Унікальність курсу полягає в акценті на практичному навчанні, що дає учасникам змогу вдосконалювати навички безпосередньо на тваринах. Ціно, що впродовж усього навчання учасники активно ставили питання, які їх цікавили та ділилися своїм досвідом.

Спеціальними гостями заходу стали представники компаній «ВетАгро» та «ДК ВЕТ».

Перший день навчання розпочався зі вступного слова Ганни Лавренюк, генеральної директорки АВМ. Вона проаналізувала сучасний стан молочної галузі України та з огляду на стрімке поширення ящуру та блутангу в Європі, закликала представників МТФ до підвищеної пильності.

Анатолій Кармазин, керівник ортопедичного відділу КЦ АВМ, виступив з доповіддю про необхідність розчистки ратиць у промисловому тваринництві. Зокрема, він зосередився на кількох ключових аспектах: системах догляду за ратицями (обслуговуванні всього стада, груповому режимі, індивідуальному режимі); багатофакторності догляду за ратицями, що включає різноманітні умови та чинники; «План 5 кроків» для ефективної розчистки ратиць.

Продовжив лекційний блок навчання Денис Тимченко, провідний консультант КЦ АВМ. Він детально описав анатомію та фізіологію ратиць і всі складові та фактори ризику під час їх обробки. Особливу увагу звернув на ризики транзитного періоду та наголосив на важливості раннього виявлення і швидкого ефективного лікування кульгавості, оскільки це має вирішальне значення для здоров'я тварин. Також було розглянуто основні інфекційні та неінфекційні захворювання ратиць — лікування простих виразок, некрозів, пальцевого дерматиту, некробактеріозу та інших.

Спікер розповів про важливість безстресового поводження з тваринами та правильного облаштування зони для розчистки ратиць, а також обговорив організацію ванн для ратиць як ключовий елемент профілактики та лікування захворювань.

Інша частина дня була присвячена роботі з боєнським матеріалом. Таким чином учасники детально розбирали всі контрольні точки та поглиблювали розуміння анатомії і техніки розчистки.

Другий день курсу пройшов у Dairy Center Kischenzi, на господарстві ТОВ «Кищенці», що є учасником АВМ, лідером молочної галузі та прикладом впровадження новітніх технологій.

Практичне відпрацювання на тваринах відбувалося у супроводі Дениса Тимченка, провідного консультанта КЦ АВМ, та Андрія Федорова, головного оператора із розчистки ратиць ТОВ «Кищенці». Він перш за все, провів огляд робочого місця, інструментів і поділився досвідом ведення документації.

Далі учасники перейшли до індивідуальної роботи — відпрацьовували техніку розчистки та накладання пов’язок. Експерти виявляли типові помилки та надавали рекомендації для підвищення ефективності роботи кожного спеціаліста. 

На завершення відбулася екскурсія фермою, учасники отримали сертифікати про проходження курсу та презентаційні матеріали тренерів.


Відгуки учасників курсу:

Підгатець Ігор, ТзОВ «Прогрес»: «Завдяки цим курсам я поглибив свої знання в галузі розчистки та лікування ратиць. Були певні нові для мене нюанси, наприклад,  довжина ратиці може бути від 7,5 і підніматися навіть до 9 см.  Із практичних навичок – сьогодні я вперше побачив та працював із гідравлічним станком, який мені дуже сподобався. Бо він набагато спрощує роботу та пришвидшує саму розчистку ратиць, що сприяє налаштуванню ефективної роботи ферми та покращення здоров'я поголів’я».

Українець Олександр, ТОВ «СК Восток»: «Я практикую вже 3-ій рік. Дуже хороший семінар, кваліфіковані робітники та якісна практика. Я отримав багато цікавої інформації з розчистки ратиць та утриманню худоби. Ще дуже багато інформації «переварюється», яку згодом буду використовувати. Із нового — по лактації у нас не проходила група. Для себе я виніс, що розчистку потрібно робити на 45-51 день лактації, чого у нас не було.  За час моєї роботи зустрічав різні складні випадки пов’язані з лікуванням, язвами та дерматитами. Добре, що тут дають базу із цих питань також».

Яценко Олексій, СТОВ «Перемога»: «На цих курсах дізналися дещо нове для себе, старе повторили, а також побачили деякі технічні хитрощі.  Все сподобалося: організація та саме навчання, оскільки все було в тему, влучно і змістовно. Було менше теорії та більше практики, що дуже цінно. Поновили технічну базу по інвентарю, роботі з тваринами та розчистці».

Валерій Мамай, ТОВ «Велетень»: «Приїхав я із колегою із Сумської області, м.Глухів, ТОВ «Велетень». Вже вкотре ми регулярно приїжджаємо на курси. Я вважаю, що дуже важливо відвідувати такі заходи, бо знайти гарного спеціаліста, який вмів би робити все на господарстві, зараз дуже важко, а через нестачу робочої сили це стає необхідністю. АВМ нам допомагає, за що велика їм подяка. Дуже багато нового цікавого дізнався на курсах. Також була можливість поспілкуватися із колегами».

Сергій Євтушевський,  ПП «Євросем»: «Сьогодні вкотре я знаходжусь у ТОВ «Кищенці». Проходжу навчання від АВМ з розчистки та анатомії ратиць. Інформація надзвичайно цікава, а спеціалісти доступно донесли матеріал, розповідаючи і демонструючи на практиці. Також працювали з боєнським матеріалом і новітніми технологіями на сучасних станках. Все організовано дуже професійно і класно. Ми плануємо приїжджати ще, готові розвиватися та сприяти розвитку тваринництва в Україні».

Консультаційний центр АВМ