6 квітня відбувся безкоштовний юридичний семінар на тему «Оформлення землі для сінокосіння та випасання худоби», організований для власників великої рогатої худоби особистих селянських господарств. Захід став частиною проєкту «Підтримка виробництва молока з доданою вартістю селянськими господарствами», який реалізується за підтримки американського уряду.

Нагадаємо, програму впроваджує Консультаційний центр АВМ (КЦ АВМ) і вона охоплює сімейні господарства з 3–30 коровами в Полтавській, Сумській і Чернігівській областях. Учасники отримують системні консультації та послуги для розвитку молочного виробництва.

Семінар відкрив Сергій Таранюк, менеджер КЦ АВМ, який звернувся до учасників із вітальним словом і став модератором заходу.

Варто зазначити, окрім учасників проєкту, до семінару могли долучитися всі охочі — анонс події був заздалегідь опублікований у соціальних мережах із запрошенням до участі за попередньою реєстрацією.  До заходу доєднались більше 50 слухачів.

Спікеркою заходу виступила Вікторія Кіпріянова – практикуючий юрист-експерт з супроводження аграрного бізнесу в Україні, юридичний радник Громадської організації «ВАР».

Насичена програма семінару розпочалася з роз’яснення ключових понять, пов’язаних із використанням земель для сінокосіння та випасання худоби.  Учасникам пояснили визначення цих земель, а також різницю між цільовим призначенням і видом угідь.

«Інформацію про земельну ділянку можна отримати у Державному земельному кадастрі, який ведеться в електронному вигляді. На період воєнного стану публічна кадастрова карта тимчасово закрита. Відповідно, наразі немає відкритого доступу до карти земельних ділянок, що унеможливлює ознайомлення з інформацією про вільні чи зайняті, сформовані чи несформовані ділянки», - зауважила Вікторія Кіпріянова.

Вона чітко пояснила, як отримати інформацію про земельну ділянку, вибрати відповідну та діяти, якщо ділянка не має цільового призначення або ж не відповідає за площею.

На прикладах продемонструвала, де необхідно розробляти технічну документацію, як це робити, до кого звертатися та які ще кроки слід виконати.

Також детально відповідала на найпоширеніші питання:

  • Хто має право орендувати?
  • Чи обов’язково проводити аукціон?
  • Хто орендодавець?
  • Чи встановлені нормативи щодо кількості землі на одиницю худоби?
  • Чи можна в подальшому викупити орендовану земельну ділянку з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби?

Було ознайомлено з документами для отримання земельної ділянки в оренду, строки розгляду заяви та підстави для відмови. Обговорили типову форму договору оренди землі й істотні умови договору оренди. З’ясували всі деталі орендної плати за землі державної та комунальної власності. Окрему увагу приділили регулюванню громадських пасовищ і практичним рекомендаціям щодо їх використання.

На завершення було проведено сесію питання-відповідь, де учасники мали змогу отримати роз'яснення від Вікторії Кіпріянової з найбільш актуальних питань.

Щиро дякуємо власникам сімейних господарств за довіру та активну участь у вебінарі! Сподіваємось, що отримані знання стануть корисними у вашій щоденній роботі.

Консультаційний центр АВМ