Попри напружений сезон і багато роботи, наша команда —консультанти КЦ АВМ, GAF та ветеринари ЦВО, не припиняють навчатися і вдосконалюватися. Вчора, 16 червня, на черговому онлайн-навчанні з американськими колегами обговорили актуальну тему — як тепловий стрес впливає на корів і що з цим робити вже сьогодні. Цінність цих зустрічей — у доступі до передових практик та реальних кейсів, які допомагають удосконалювати молочне скотарство.
Нагадаємо, вебінар відбувся у межах співпраці Консультаційного центру АВМ з колегами з Мічиганського державного університету (США) — Філом Дарстом, спеціалістом дорадчої служби, та Баррі Бредфордом, професором факультету тваринництва.
Вебінар розпочався із вступного слова Баррі Бредфорд, який підкреслив актуальність теми теплового стресу та високу експертність запрошених спікерів. Серед них — Хімена Лапорта, професорка Університету Вісконсин-Медісон, спеціалізація — фізіологія молочної залози ВРХ, та Кевін Дженні, почесний професор з біопродуктів і біосистемної інженерії Університету Міннесоти, професійний інженер у відставці.
Планета стає теплішою – тепловий стрес швидко переріс у глобальну проблему. Він завдає відчутного удару навіть по тих регіонах, які донедавна вважалися зонами низького ризику. Під загрозою — всі складові сталого молочного скотарства: здоров’я корів, їхня продуктивність і благополуччя, а також зниження якості та урожайності кормів.
Хімена Лапорта у своїй доповіді детально зосередилася на прихованих наслідках теплового стресу не лише на сьогоднішнє покоління тварин, а й на наступні. Вона підкреслила: «Тепловий стрес в утробі призводить до народження телиць, які стають менш продуктивними коровами та мають коротший термін життя».
У доповіді було висвітлено ключові підходи до пом’якшення дії високих температур із метою відновлення та підтримки термонейтрального стану лактуючих корів. Розглянули стратегії годівлі, які спрямованим на підтримку термічного гомеостазу та запобігання дефіциту поживних речовин і мінералів, що мають вирішальне значення в умовах теплового навантаження.
Основна частина доповіді була присвячена важливості заходів зі зниження теплового стресу у сухостійних корів — групи, яка, на жаль, часто отримує недостатню увагу при розробці програм боротьби з тепловим навантаженням. Ігнорування цієї категорії тварин є стратегічною помилкою, яка може мати довгострокові негативні наслідки для продуктивності та здоров'я корів у наступній лактації, а також програмування плода. Детально розглянули й вплив пізнього сухостою на онуку.
Тепловий стрес завдає суттєвих економічних збитків — це підтверджують дослідження проведені на основі ферм у різних регіонах США, результати яких обговорили під час вебінару.
Підбивши підсумки у форматі сесії «питання-відповідь» разом із учасниками, логічно перейшли до наступної доповіді, яка стала продовженням попередньої теми.
Кевін Дженні розповів про методи охолодження корів, поєднавши теоретичні знання з практичними порадами, перевіреними у реальних умовах.
Насамперед він наголосив, що вплив теплового стресу значною мірою залежить від кліматичних особливостей різних регіонів, а отже, ці фактори обов’язково потрібно враховувати під час розробки та впровадження програм охолодження.
Детально розглянули особливості природної та механічної вентиляції, зосередившись на їхньому правильному плануванні, налаштуваннях, ефективності та ролі у зниженні впливу надмірного тепла на тварин.
Судячи зі спільного обговорення теми, цікавість до неї значно посилилася завдяки експертному та практичному досвіду спікера.
Отож, хочемо вкотре наголосити, що інвестиції в належні умови утримання та ефективні стратегії охолодження — це перевірений шлях до стабільної продуктивності та сталого розвитку ферми.
Висловлюємо вдячність спікерам та організаторам за цікаву подачу матеріалу, важливі акценти та корисні рекомендації.
Консультаційний центр АВМ