15-16 січня, на Сумщині,  відбулись планові події в рамках реалізації проєкту з підтримки сімейних ферм передача обладнання Хабу (об’єднанню власників корів) по кормозаготівлі, практичні візити на господарства учасників проєкту, та проведення першого семінару «Основи благополуччя корів у сімейних господарствах молочного напрямку» на базі Тростянецької міської ради.

Проведені заходи відбулися у межах проєкту «Підтримка виробництва молока з доданою вартістю сімейними господарствами», який реалізує Консультаційний центр АВМ за підтримки Програми USAID АГРО.

 Нагадаємо, ініціатива спрямована на селянські господарства молочного напрямку, які утримують від 3 до 30 корів у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, вони зможуть отримати від КЦ АВМ ефективні системні консультації та послуги.

15 січня була здійснена доставка техніки на Хаб кооперації по кормозаготівлі у с. Люджа, очолив Хаб Юрій Черкашин, який також є власником господарства та утримує 6 корів.

Зокрема, Сергій Таранюк, менеджер КЦ АВМ, передав прес-екструдер ЕКГ-80, що використовується для переробки зернових, продуктивністю до 80 кг/год.  Основне призначення екструдера – отримання збалансованого комбікорму, який швидше засвоюється. Таким чином, тварини отримують всі необхідні мікроелементи, не обираючи улюблене зерно, а фермери скорочують витрати на закупівлю сировини (отриманий обсяг корму в 3 рази перевищує обсяг сировини, що завантажується). Завдяки одній насадці виходять трубкоподібні палички однієї форми, в яких рівномірно розподілені всі корисні речовини, клітковина та вітаміни.

На фото: Юрій Черкашин під час передачі прес-екструдера ЕКГ-80

В межах реалізації програми експертами КЦ АВМ були проведені перші візити на господарства учасників проєкту. Під час яких вони здійснили огляд корів, провели УЗД-діагностику тільності та визначили причини неплідності. Як підсумок, було надано рекомендації по лікуванню тварин.

На фото: ветлікар КЦ АВМ та учасники проєкту

 

16 січня відбувся семінар, у якому взяли участь 17 учасників, долучилися представники місцевої влади, експерти Консультаційного центру АВМ (КЦ АВМ) та місцеві фермери, які утримують ВРХ.

Зі вступним словом виступив Юрій Бова, міський голова Тростянецької селищної ради. Він зауважив: «Фінансова допомога малому аграрному бізнесу – це й грантові ініціативи, програми, конкурси. Інтернет-ресурсів для пошуку грантів зараз дуже багато! Тож не упустіть свій шанс! А за консультаціями звертайтеся до фахівців економічного відділу».

Також до слова був запрошений Гуленко Владислав, менеджер проєктів розвитку ланцюгів доданої вартості програми USAID АГРО, який підкреслив важливість підтримки громад під час війни, а також презентував компоненти та цілі Програми USAID АГРО, детальніше зупинившись саме на проєкті «Підтримка виробництва молока з доданою вартістю сімейними господарствами».

Сергій Таранюк, менеджер КЦ АВМ, вкотре наголосив, що проєкт передбачає справжній комплекс заходів, що змінять підхід до ведення господарств, тим самим спрятиме підвищенню надоїв, забезпечить раннє виявлення хвороб і своєчасне лікування ВРХ, сприятиме кооперації фермерів у заготівлі кормів та ін.! Він презентував майбутні заходи та розповів про алгоритми роботи.

Фото: Сергій Таранюк, Юрій Бова, Владислав Гуленко (автор фото Тростянецька міська рада)

Фото: Сергій Таранюк під час виступу на семінарі

Валерій Лотоцький, директор КЦ АВМ та Денис Тимченко, головний технолог КЦ АВМ, експерт із заготівлі кормів та комфорту тварин, виступили із темами, щодо утримання ВРХ, збалансованої годівлі тварин, контролю перебігу родів та післяродового періоду тощо. Учасники семінару жваво дискутували на теми годівлі та утримання корів, кооперації та економічної ефективності тваринництва у сімейних господарствах.

Фото: Денис Тимченко під час семінару

Сподіваємось, що завдяки подібним заходам учасники проєкту матимуть змогу отримати необхідні знання та ресурси для поліпшення умов утримання корів і розвитку своїх господарств, що позитивно вплине на подальший розвиток молочного напрямку в регіоні.

Дякуємо Тростянецькій міській раді за активне сприяння в реалізації проєкту та організації цього заходу в особі Степанової Наталії, провідного спеціаліста з контролю за місцевими податками і зборами, з питань підприємства, регулярної політики, торгівлі та у справах захисту справ споживачів. Підтримка на рівні місцевої влади є важливою для досягнення спільних цілей та подальшого зміцнення розвитку громади.  

Консультаційний центр АВМ