27 серпня експерти Консультаційного центру АВМ провели навчальний вебінар в рамках реалізації проекту «Впровадження нових технологій, покращення продуктивності та якості продукції тваринництва в Україні», що підтримується Програмою USAID АГРО. Учасниками стали близько 30 ММСП, які займаються виробництвом молока у восьми цільових областях.

Віктор Харкавлюк, експерт з технологій у сфері молочного скотарства КЦ АВМ розповів про особливості організації годівлі корів у транзитний період.

Перехідний період — це критичний час, коли корова потребує достатньо поживних речовин для повного відновлення лактації без метаболічних розладів. Від його успіху залежить продуктивність і рентабельність корів під час наступної лактації. Збільшення вмісту енергії в раціоні за допомогою концентратів для підтримки молочної продуктивності стало загальноприйнятою практикою. Однак вона збільшує ризик розвитку ацидозу рубця. Важливо  розробити таку стратегію годівлі, яка сприятиме максимальному виробництву молока при мінімальних метаболічних порушеннях упродовж ранньої лактації.

Так, цільовий рівень споживання сухої речовини повинен дорівнювати щонайменше 1,8% від живої маси. Тобто корова живою масою 650 кг повинна споживати не менше 11,7 кг сухої речовини. Разом з цим, вміст сирого протеїну в раціоні має становити 13–14%, крохмалю – 14–19%. Калорійність СР раціону не має перевищувати 0,63 мкал/фут, в той же час раціон повинен забезпечувати синтез метаболічного протеїну не менше 1300 г. З метою кращого контролю рівня споживання енергії та підтримання достатньої наповненості рубця раціон пізнього сухостою має містити 40–45% НДК в сухій речовині, 0,36-0,38% неперетравної НДК від живої маси корови.

Крім того, щонайменше один раз на тиждень необхідно контролювати рН сечі корів пізнього сухостою за допомогою тест-смужок, або рН метра. Цільові показники рН сечі становлять 6,0-6,5. На основі результатів вимірювання рН сечі приймати рішення щодо оптимізації катіонно-аніонного балансу раціону.

Нагадуємо, що в рамках проекту відбуваються навчальні заходи та надаються індивідуальні консультації для цільових напрямків скотарства, свинарства, вівчарства і козівництва. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Для реєстрації на навчальні вебінари або для отримання консультацій, просимо звертатися за телефоном 067 445 2488, Варич Аліна