9 серпня на базі ПП «АФ «Розволожжя» (Київська обл.) пройшов другий, у цьому сезоні, Національний̆ день ферми. В ході якого учасники з різних куточків України, у тому числі й представники КЦ АВМ, GAF та ЦВО, мали нагоду обмінятися досвідом, познайомитися із останніми розробками галузі та обговорити виклики сьогодення.

Організаторами Національного дня ферми виступили Асоціація виробників молока (АВМ), агроконсалтингова компанія «Дикун» та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні (Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine), яке активно сприяє трансферу кращих нідерландських рішень і технологій у молочному скотарстві України.

Цього разу Національний день ферми на Київщині зібрав близько 300 учасників, а це свідчить про готовність українських ферм технологічно розвиватися та розбудовуватися. Серед гостей заходу були власники та керівники вітчизняних сільськогосподарських підприємств, ветеринари, агрономи, експерти молочної галузі та інші однодумці галузі.

Програма дня була поділена на теоретичну та практичну частини. Під час першої —  торкалися тем, які стосуються важливих аспектів ведення молочного бізнесу, викликів і можливостей євроінтеграції, важливості та ефективності своєчасних інвестиції на МТФ та багато інших.

Денис Тимченко, експерт з технології виробництва молока, КЦ АВМ, був запрошеним спікером і виступив із доповіддю на тему, яка цього року була болючою для кожного підприємства — «Нова реальність теплового стресу корів — які уроки рекордної спеки літа-2024 обов'язково засвоїти».

Для початку він зауважив про посилення літньої спеки протягом останніх років, і що варто очікувати продовження цієї тенденції у майбутньому. Розповів про наслідки впливу високих температур на деяких фермах цьогоріч: «Інформацію взято із господарств з якими мені останнім часом вдалося поспілкуватися особисто.  Втрати продуктивності у фізичній вазі сягнули від 12% — до 34%. Заплідненість у порівнянні до березня — від 13,2% (де було охолодження), 57% (у приміщеннях де його не було). Ці показники свідчать, що корови не були тільними й у майбутньому буде втрачатися продуктивність. Ще одна проблема — це кульгавість, згідно досвіду та досліджень, варто очікувати її збільшення серед тварин протягом 2-3 місяців. А це додаткова втрата продуктивності, а можливо й корів».

Далі експерт наголосив на тому, що висопродуктивні корови виділяють більше тепла, тому це теж потрібно враховувати під час забезпечення комфортних умов, аби зберегти здоров’я і молочну продуктивність стада під час спеки.

Дане питання через свою актуальність не залишилося без уваги та викликало чимало обговорень.  

Також відвідали захід, тим самим не втратили можливість поспілкуватися на професійні теми й Олександр Назарко, генеральний директор GAF, Валерій Лотоцький, директор Консультаційного центру АВМ та ЦВО  і Сергій Таранюк, керівник проекту ЦВО.

У другій половині дня учасники заходу відвідали ферму, де у супроводі власника Антоніуса Смітса та представників підприємства, наочно побачили організацію сучасного молочного тваринницького господарства, роботу із кормами, дієві технологічні рішення.  Також мали змогу споглядати  демонстрацію кормозаготівельної техніки в роботі та статиці на полі.

ПП «АФ «Розволожжя» має свою історію успіху, про яку, на сьогодні, показово говорити у цифрах:

  • утримує 2 тис. корів та 2,5 тис. молодняка;
  • надій  33-34 л на корову на день;
  • з 2018-го по 2021 рік введено в експлуатацію 2 нових приміщення для дійних корів;
  • з 2017 року використовуються датчики активності, які кардинально змінили роботу на фермі;
  • молочний комплекс обслуговують 60 працівників;

Щиро дякуємо керівництву та працівникам ПП «АФ «Розволожжя» за гостинність та проведення заходу, за стимул розвиватися і розбудовувати молочну галузь України.

(Більше фото див. нижче в фотогалереї)


Щоб дізнатися про наступні Дні ферми цього сезону слідкуйте за новинами на фейсбук-сторінці.

Вже незабаром до зустрічі на Черкащині!


 Консультаційний центр АВМ