Консультаційний Центр
Асоціації виробників молока

Відправити заявку
10+
більше 10 років лідер молочної галузі
75+
Ферм на повному технологічному супроводі
130+
Господарств на консультаційному супроводі
8600+
Надої молока
85+
Експертів
новини
Формула ефективного молочного стада
Ефективність ферми залежить від багатьох взаємопов'язаних факторів, серед яких чотири основні — корова, корми, комфорт та кадри. Для кожного господарства один із них у певний проміжок часу має першочергове значення, але нехтування будь-яким іншим може помножити на нуль всю пророблену роботу.

У цій статті директор з розвитку КЦ АВМ Валерій Лотоцький детальніше зупиняється на цілях та умовах генетичного поліпшення молочних корів.
Кадрові виклики у молочному секторі: ефективні стратегії в умовах євроінтеграції. Катерина Дудка
23.11.2023 відбувся Міжнародний онлайн-форум "Політика - Бізнес - Наука - Освіта: Стале розведення ВРХ та виробництво молока в Україні", організований в рамках проєкту технічної підтримки ЄС через Erasmus+  "Стале тваринництво і благополуччя тварин в Україні" (Sustainable Livestock Production and Animal Welfare, SULAWE). 
Інновації та практичний підхід - досвід співпраці з ПП “Агросервіс СГ” Центр ветеринарного обслуговування
ПП “Агросервіс СГ” - це сучасна технологічна молочно-товарна ферма на Харківщині з роботизованою системою доїння. Незважаючи на всі складності, господарство розвиває молочне скотарство, продовжує інвестувати в галузь, навіть у такі складні часи сьогодення. 
Молочнотоварна ферма має заробляти ЗАВЖДИ
Як і в будь-якого бізнесу, маржинальний дохід успішної ферми повинен становити 30% і більше. Але чи всі до того готові? Є нюанси, саме тому кожне 2-ге молочне господарство в Україні зараз збиткове.

Він розглянув 6 основних трендів в молочній галузі, на які варто звернути увагу, та підкреслив, що правильно поставлені в кожному напрямку цілі та підібрані відповідні інструменти їх досягнення є запорукою отримання бажаної рентабельності.
Захисти українське село! Підтримай петицію проти збільшення лімітів на купівлю землі!
Друзі, закликаємо долучитися до підписання вкрай важливої для українського агросектору петиції!

Рішенням Загальних Зборів від 02.11.2023, Асоціація виробників молока підтримує петицію Андрія Дикуна, в якій висловлено прохання до президента залишити до закінчення війни та ще на два роки після перемоги чинний ліміт на купівлю с/г землі у 100 гектарів в «одні руки» як для юридичних, так і для фізичних осіб та не збільшувати цього ліміту до 10 тис. га з 01.01.2024.
Сучасний агросектор. Доповідь Валерія Лотоцького в БНАУ
6 листопада 2023 року директор Консультаційного Центру Асоціації виробників молока Валерій Лотоцький виступив перед студентами першого курсу факультету ветеринарної медицини БНАУ (Білоцерківського національного аграрного університету). 

Валерій Лотоцький підкреслив, що сьогодні робота в тваринництві надає багато можливостей для фінансового та кар'єрного росту та розвитку. А правильне отримання професійних знань під час навчання в університеті є інвестицією в майбутнє студентів. 
Справедлива оплата праці на МТФ: виклики та рішення. Денис Тимченко
Ми вже писали про кадровий голод в агросекторі, спричинений війною. Однак проблема нестачі персоналу (в тому числі і на молочних фермах) проявлялась ще до війни. Причин безліч: від слабкого менеджменту до нерозуміння спеціалістами своїх обов'язків. 

Як повернути людей, що виїхали за кордон? Як втримати спеціаліста на господарстві?  Одним із вирішальних факторів у цьому, на думку консультанта КЦ АВМ/GAF з управління молочно-товарними фермами Дениса Тимченка є справедлива оплата праці. 
АВМ просить Президента захистити село та агросектор і закликає українців підтримати петицію
Всеукраїнська аграрна рада від імені тисячі малих та середніх агровиробників зареєструвала петицію на сайті Президента України. Аграрії просять Володимира Зеленського «Захистити українське село - відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» зі 100 до 10000 гектарів».
відгуки клієнтів

Надія Олексіївна Вайло директор ТОВ «Велетень»

Щасливою випадковістю стала зустріч з КЦ АВМ, який став для нашого господарства справжнім путівником у світі молочного бізнесу. На початку своєї діяльності, тваринництво у нас трималося на залишковому принципі, ми постійно сумнівалися чи варто цим займатися взагалі, грошей катастрофісно не вистачало. Під пильним керівництвом спеціалістів консультаційного центру почали інвестувати та розвивати тваринництво,  і досягли таких результатів про які навіть і не мріяли. Зараз ми маємо  близько 33л – на дійну корову в день і, без перебільшень, левовою часткою заслуги в цьому вважаємо роботу консультантів, адже ще кілька років тому, ми ледь-ледь надоювали 16 л. Також, завдяки візитам консультантів, я завжди можу проконтролювати роботу своїх штатних спеціалістів (ветеринарів, зоотехніків), оцінити їх професійний рівень та навики. Тому, з впевненістю можу сказати, що нині, в особі консультантів ми маємо надійних партнерів – фахівців і фанатів своєї справи.

Володимир Назаренко, технолог КЦ АВМ

Міжнародний воркшоп за участі Девіда Ріда. Дякуємо організаторам за цей захід. Після спілкування з Девідом Рідом, більш деталізовано вивчили питання технології доїння роботи в доїльному залі, забезпечення комфорту тварин. Ще раз переконався, що потрібно думати перш за все за комфорт тварин, які виробляюсь молоко. Також  вчергове підтвердилися слова, що технологічні норми створенні на МТФ мають бути приведенні до єдиного знаменника. Варто підкреслити, що багато цікавого почули і про налаштування доїльного залу – адже не варто тільки сподіватися на інженерів, а й технолог повинен розумітися на всіх деталях та контролювати параметри.

Павло Григорович Марущак, директор ТОВ «Устя»

Для нашого господарства Консультаційний центр - це коло однодумців і друзів. Завдяки роботі консультантів нам вдалося не тільки збільшувати надої на 1000 кг щорічно, але і розширити кругозір і навчитися новому і більш прогресивному. Плануємо нарощувати поголів'я корів і збільшувати обсяги реалізації молока. Ми впевнені, що разом зможемо це зробити. Хочу побажати колективу Консультаційного центру завжди досягати поставленої мети, розширювати свою діяльність і надалі надихати молочні господарства на досягнення нових вершин.

Ірина Найданова, СТОВ «Скіф»

 Я вперше навчаюсь за подібною програмою і мені дуже сподобалось. Доповіді були цікаві, інформативні. Чудово, коли семінар поєднується з практичною частиною,  адже теорія підкріплена практикою дає набагато більше результатів. Особисто мені цікавішою була практична частина. Найбільше сподобалися лекції та практичні заняття від Ігора Присяжнюка та Валерія Лотоцького.  Дуже детально розглянули  питання годівлі тварин. Чекаємо від вас курс по відтворенню для наших техніків штучного осіменіння. Буде дуже цікаво послухати та дізнатись щось нове, закріпити існуючі знання.

Альона Божко, СК «Восток»

 Курс перевершив мої сподівання – дуже  сподобалось. Я вже не вперше на подібних курсах, тому є з чим зрівняти. Найцікавіше лекції вів Валерій Лотоцький. Також була дуже інформативною частина програми курсу, що стосувалася годівлі ВРХ. Цікаво було б ще відвідати такі заходи.

Юрій Мудрик, керуючий фермою, ПСП «Колос»

 Працюючи 15 років в цій сфері, постійно самовдосконалююсь, і сьогодні хочу послухати спеціалістів, які вже мають досвід, і приклади передових країн, а ми в свою чергу у себе на місцях доносимо інформацію,  і намагаємось ефективно управляти. Сьогодні для мене відбувалася систематизація інформації, зробив багато висновків.

Міжнародний воркшоп за участі Горді Джонса. За словами Федора Рошки, директора ТОВ "Молоко Вітчизни", такі воркшопи – можливість розширити знання та дізнатися про нове у молочному скотарстві: "Мені пощастило познайомитися із Горді особисто під час одного із тренінгів у США. Це справжній титан знань і досвіду у молочному скотарстві. Тому коли АВМ запросили на його воркшоп в Україні,  ні хвилини не сумнівався, чи брати участь.  Команда "Молоко Вітчизни", а це три ферми, вже чекає мого повернення, адже ми домовилися, що я проведу для них презентацію зі слів доктора Джонса. Найперше, що будемо аналізувати і де шукатимемо резерви для свого господарства, — це сухостій".

Шангар Тетяна, ветлікар ТОВ «Родіна -Трейд», Дніпропетровська обл.:

«Це мій перший практичний семінар. Працюю у ТОВ « Родіна-Трейд»  нещодавно, після навчання з невеликим практичним досвідом потрапила на ферму де була тільки єдиним ветеринаром на 1000 голів . Лекції насичені інформацією, дійсно цікаво слухати, проблеми ендометриту та вакцинація корів актуальні для нашого господарства».

Чопенко Юрій, фахівець з розчистки ратиць, СТОВ "Придніпровське", Херсонська обл.:

«Доречно повторили анатомію та фізіологію ратиць з Володимиром Андрійцем, адже важливо пам’ятати основи. Найцікавішим було накладання копитних колодок зокрема, і розчистка загалом. Отримані знання обов’язково будемо використовувати на господарстві. Вже закуповуємо диск на боларку, колодки та клей. Будемо оновлювати ножі.»

Дмитро Савінов, заступник директора ТОВ «Молочні роси»:

"Як на мене курс дуже цікавий та наповнений великим  об’ємом  інформації,  але мало часу для більш детального розгляду тем. Якщо об’єктивно, то курс надзвичайно інформативний та доступний, зацікавить як спеціаліста галузі так і людину не задіяну в тваринництві. Особисто я не вагався на рахунок участі в  теоретично-практичному інтенсиві, організатори курсу надали всі необідні заходи безпеки. Практична частина навчання була на ТОВ «Кищенці», на мою думку еталоне господарство на яке мають рівнятись усі інші господарства України. Видно вкладаються кошти в розвиток та вдосконалення господарства" .

Вікторія Рєпіна, ветеринарний лікар ПП "Агросервіс СГ":

"Все сподобалось, залишились під великим враженням, не дивлячись на досить великий досвід в роботі.  Багато інновацій, сподобалось УЗ діагностика та сам апарат, яким проводять діагностику. Починаємо працювати з новими підходами до осіменіння. Раніше брали до уваги вік та вагу телиці, а зараз будемо брати зріст. Крім того , схеми синхронізації корисні та робочі."

Олександр Косенюк директор ПОП «СОКОЛІВКА»

«Співпрацювати з ЦВО розпочали в 2017 році, а причина — велике бажання перевести напрямок тваринництва на підприємстві із розряду соціального проєкту в повноцінний прибутковий напрямок. Задачі, які ставляться перед ветлікарем-консультантом: підтримка на навчання персоналу; допомога у коректному веденні програми управління стадом UniformAgri; контроль здоровʼя тварин; відновлення поголівʼя (консультації зі штучного запліднення, УЗ-діагностика; розробка протоколів догляду за хворими тваринами; допомога у виявленні та лікуванні маститних корів. З великою відповідальністю можу сказати, що задоволені співпрацею, а головне — отриманими позитивними результатами. З нашого досвіду можу зауважити, що головним нашим успіхом стало те, що працівники повірили в зміни та навчились відповідально ставитись до виконання протоколів виконання робіт. На мою думку, для підприємства з кількістю поголівʼя 250-300 тварин немає сенсу в штатному ветлікарі, якщо користуватись послугами консультанта ЦВО, адже його знання та досвід набагато ширші й постійно вдосконалюються, бо такий спеціаліст має справу зі складними ситуаціями на різних підприємствах».

 

Остапчук Андрій Олександрович, директор «Світанок» СФГ

Підприємство «Світанок» СФГ Хмельницької області, директор Остапчук Андрій Олександрович: «близько трьох років назад розпочали співпрацю з Центром ветеринарного обслуговування. Завдяки запровадженій схемі вакцинації, зменшилась ембріональна смертність тварин, що дає можливість підвищити відсоток збереження тільності і уникнути повторних затрат на осіменіння. Завдяки своєчасному та професійному дослідженню УЗД сканером корів після розтелу знизили рівень гінекологічних захворювань. Зараз сервіс-період становить 128 днів. Також за період співпраці з Центром ветеринарного обслуговування підприємство усунули проблему з кетозами та ацидозами корів, зараз показники в межах норми».

Шапаренко Микола В’ячеславович, директор ФГ «Лузіря»

ФГ «Лузіря», директор Шапаренко Микола В’ячеславович: «Співпрацею дуже задоволені, користуємось послугами Центру ветеринарного обслуговування близько 2х років. Микола Базавлук - молодий, компетентний лікар, який горить своєю справою, добре працює та допомагає по питаннях здоров’я тварин і відтворенню. Ми розвиваємось і прагнемо до кращого і раді, що є люди які допомагають в нашій нелегкій справі.»

Бобир Віктор Григорович, гол. вет. лікар ПСП «Червоний маяк»

ПСП «Червоний маяк», головний ветеринарний лікар Бобир Віктор Григорович: «Особисто я знайомий з ЦВО більше року, співпрацею задоволені. Приїжджає до нас Базавлук Микола, висококваліфікований спеціаліст, завжди готовий допомогти як практично так і надає консультації по телефону. За час співпраці змогли покращити показники по відтворенню, завдяки діагностиці тільності та перевірці тварин після отелу, але на цьому не зупиняємось завжди є куди рости».

Сухаренко Олексій Олександрович, Заступник директора ТОВ «Гнідинці-Агро»

ТОВ «Гнідинці-Агро», заступник директора Олексій Олександрович: «Хочемо відмітити роботу сервісного лікаря Базавлука Миколи, відпрацьовує на всі 100%, візити 1 раз на 2 тижні, чим ми дуже задоволені. Завдяки співпраці з Центром Ветеринарного обслуговування заплідненість виросла на 70%. Центр ветеринарного обслуговування робить великий внесок у покращення ветеринарної сфери України».

Запорожець Людмила Миколаївна, гол. вет. лікар СТОВ «Тясмин»

Підприємство СТОВ «Тясмин» Черкаської області, головний ветлікар Людмила Миколаївна : «співпрацюємо з Центром ветеринарного обслуговування близько 4 років. На мою думку добре, що є такий центр з висококваліфікованими спеціалістами , до яких можна звернутись за порадою чи допомогою. Так як спеціалісти ЦВО постійно навчаються, відвідують профільні конгреси та виставки, вони можуть поділитися інформацією та новинками на ринку, так як у нас незавжди є можливість кудись поїхати. Сервісним лікарем - задоволені. Раджу господарствам долучатися, так як Ви отримаєте постійну допомогу спеціалістів, якісну УЗД діагностику, ефективну роботу з новотільними та багато іншого».

Ольга Полозова (фото є), директор ТОВ «Красногірське»

«Дотепер, як і три роки тому, користуємось послугами, порадами та ідеями консультантів з «Глобал Агро Фінанс» та КЦ АВМ. Велосипед не придумуємо, свої досліди не ставимо і не експериментуємо. Працюємо за технологічними картами і протоколами, які вони пропонують. Вони нас навчають сучасним технологічним прийомам, вірніше — привчають, бо потрібні стійкі навички. У мене однозначна порада для всіх початківців у молочному скотарстві або якщо ваша ферма не досить успішна — звертайтесь до професіоналів. Не треба соромитись свого незнання. Не знаєш сам, але хочеш бути успішним, скористайся чиєюсь світлою головою. У нашому випадку це і стало запорукою тих виробничих показників, яких ми досягли. Першим представником команди консультантів, який приїхав на ферму, провів аудит і запропонував варіанти співпраці, був Олександр Назарко. Зараз він щокварталу аналізує результати роботи (оцінює ефективність виробництва, економічні показники, організацію процесів, дотримання протоколів). На основі цього планується робота на наступний період. Спеціалісти Центру ветеринарного обслуговування (ЦВО) надають послуги з відтворення, профілактики захворювань та лікування тварин, зокрема й УЗ-діагностику: Віталій Сидоренко — раз на тиждень, а Валерій Лотоцький — здійснює загальний контроль раз на квартал.

Артем Арутюнов, головний нутріціоніст «Глобал Агро Фінанс» та КЦ АВМ

відвідує ферму щомісяця. В центрі його уваги вгодованість тварин, споживання сухої речовини, менеджмент кормового столу, балансування раціонів, планування кормовиробництва і кормової бази, зокрема й вибір кормових культур. Крім планових візитів ці фахівці постійно на зв’язку у разі критичних питань чи ситуацій. У червні до команди долучився Артем Довбня для операційного управління, він працює на фермі на постійній основі. Найкраще про роботу консультантів говорять результати: на старезній фермі добова молочна продуктивність 38 л і річний показник вибуття тварин зі стада — 12%».