11–12 грудня в Умані відбувся навчальний курс «Розумна автоматизація, роботизація та оптимізація роботи МТФ», який зібрав понад 50 представників галузі. Вони обмінялися досвідом, ознайомилися з передовими технологіями та об’єдналися навколо ідеї підвищення ефективності й впровадження інновацій у МТФ України.
Організаторами заходу виступили Навчальний центр Dairy Center Kischenzi (DCK), Global Agro Finance та Консультаційний центр АВМ.
Серед учасників курсу — понад 30 експертів галузі, менеджерів та власників молочнотоварних ферм із усієї України. Попри те, що їхні підприємства вже мають високі показники ефективності, вони прагнуть до подальшого розвитку та впровадження інновацій.
Модератором та одним із спікерів заходу виступив Олександр Назарко, гендиректор GAF, який зауважив: «Галузь трансформується та переживає кризу: ціни на молоко знижуються, витрати зростають, бракує кадрів. Ми переконані, що вихід — у змінах підходів до роботи та підвищенні ефективності навіть у складних ринкових умовах. Цей курс покликаний показати, як працювати по-іншому, адже методи, котрі працювали 5, 10 чи 20 років тому сьогодні вже не працюють — ринок не дозволяє».
Дводенна програма курсу була сформована так, щоб всебічно висвітлити та надати практичні рішення щодо найбільш складних і ресурсомістких процесів на молочнотоварних фермах. Присутні ознайомилися з передовими стратегіями оптимізації роботи у всіх процесах на фермі, автоматизованого доїння, оптимізації обслуговування та утримання ВРХ, автоматизації процесів заготівлі кормів та управління годівлею. Окрему увагу приділено сучасним технологіям моніторингу та управління стадом, підвищенню продуктивності та ефективності ферми в умовах обмежених ресурсів.
Курс поєднував теоретичні лекції та практичні кейси, що дозволило учасникам отримати конкретні інструменти для впровадження інновацій, обмінятися досвідом і визначити стратегічні напрями розвитку своїх господарств у сучасних ринкових умовах.
Особливу увагу учасників було зосереджено на практичних лекціях, зокрема, досвідом поділився Євген Зайцев (в.о. директора ТОВ «НВП Глобинський м’ясомолочний комплекс»). Спираючись на власний досвід, він детально окреслив, які процеси доцільно автоматизувати, а які — ні. Також практичні кейси презентував Сергій Ясевін (генеральний директор СТОВ «Промінь»), надаючи учасникам можливість детально ознайомитися з роботою великого українського господарства «зсередини», розкривши тему «Ефективне правління найбільшою фермою України в 5000 корів та 7 тис. молодняку».
Дякуючи партнерам КЦ АВМ із Мічиганського державного університету, до навчального курсу вдалося залучити провідних фермерів із США. Філ Дарст, спеціаліст дорадчої служби Університету штату Мічиган, зауважив: «Технології постійно змінюються, і важливо вміти їх ефективно застосовувати. Радий презентувати двох фермерів зі штату Мічиган, відомих своєю високою ефективністю. Вони постійно впроваджують сучасні технології на фермах з метою досягнення кращих внутрішніх результатів».
Тож, досвідом міжнародних практик поділився Джордан ден Далк (Мічиган, США), менеджер трьох ферм із загальною кількістю 10 тис. корів. Він розповів про впровадження штучного інтелекту для догляду за ВРХ та оптимізації взаємодії людини і тварини.
Про сучасні технологічні новинки та їхнє впровадження у молочному виробництві розповів Клер Алдерінк (Ryzebol Dairy, Мічиган), менеджер ферми з понад 3 тис. корів.
Продовжуючи тему застосування штучного інтелекту, яка викликала значний інтерес в учасників заходу, Денис Тимченко, провідний консультант-технолог КЦ АВМ/GAF, у лекційній частині детально розповів про впровадження ШІ в молочному скотарстві світу та його роль в оптимізації ключових процесів.
Лекційна частина також включала доповіді провідних компаній України та світу, що впроваджують сучасні технологічні рішення у молочному виробництві. Завдяки цьому учасники мали змогу не лише ознайомитися з передовими технологіями, а й поспілкуватися з експертами, обговорити практичні кейси та дізнатися про інструменти, які вже довели свою ефективність на ринку. Серед компаній: GEA, Delaval, Агротехніка, Chub Agroconcept, ТОВ «Мобільні агротехнології», СТОВ «Сімекс Альянс Україна», Josera Agri.
Навчальний курс пройшов у дружній та конструктивній атмосфері. Особливо цінним стало живе спілкування — бажаючі мали змогу озвучити свої запитання та отримати вичерпні відповіді від експертів.
Щиро дякуємо компанії «Молокія» та філії магазину в м. Умань за приємні й смачні подарунки. Також навчальний центр DCK відзначив найактивніших слухачів приємними заохоченнями. По завершенню курсу учасники отримали сертифікати та подяки.
У ході проведеного анкетування, можемо зробити висновок, що кожен зміг знайти відповіді на свої запитання та отримати інструменти для подальшого розвитку. Учасники відзначили інформативність і доступність поданого матеріалу на курсі та його безпосередню практичну цінність для впровадження у щоденну роботу молочнотоварних ферм.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати, розвиватися та проводити такі заходи. Бажаємо всім наснаги, витримки й нових успіхів у щоденній праці на благо України.
Dairy Center Kischenzi