16–17 квітня представники Консультаційного центру Асоціації виробників молока (КЦ АВМ) провели у м. Миргород та с. Денисівка (Полтавська обл.) семінари, присвячені благополуччю корів у сімейних господарствах.
Консультаційний центр АВМ впроваджує програму виробництва молока із доданою вартість сімейними господарствами. Ініціатива спрямована на селянські господарства молочного напрямку, які утримують від 3 до 30 корів у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, вони зможуть отримати від КЦ АВМ ефективні системні консультації та послуги.
Одним із ключових напрямів програми є проведення навчальних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності фермерів щодо сучасних підходів до управління, годівлі, лікування та відтворення ВРХ, що сприятиме збільшенню продукції, що виробляється (збільшення надоїв).
Першим, 16 квітня, семінар на тему «Основи благополуччя корів у господарствах молочного напрямку» пройшов у місті Миргород. Участь у заході взяли близько 20 власників та представників фермерських господарств, зацікавлених у підвищенні ефективності виробництва молока.
Наталія Молочко, заступник міського голови, начальник Управління економічного розвитку та інвестиції Миргородської міської ради, зауважила: «Ми бачимо перспективу розвитку громади саме у напрямку тваринництва. І всіляко намагаємось підтримувати та сприяти розвитку невеликих виробників тваринницької продукції, зокрема, молока».
Наступного дня, 17 квітня, подібний захід був проведений у селі Денисівка (Оржицька громада). До нього долучився Юрій Олійник, заступник Оржицького селищного голови, звернувшись до громади із вітальним словом. На сайті Оржицької селищної ради йдеться: «Нашим жителям – власникам корів дуже важлива та потрібна ваша підтримка, навчання та надання фахових консультацій і матеріальних складових, які допомагають у веденні молочного господарства та зберігають здоров’я тварин. Радіємо, що господарі - молочники Оржицької громади відгукуються на запрошення навчатися, бажають отримати нові сучасні знання щодо ведення свого молочного сімейного господарства, збереження здоров’я та благополуччя корів».
У ході обох зустрічей Сергій Таранюк, менеджер КЦ АВМ, ознайомив учасників із ключовими напрямами реалізації програми, зауваживши: «Ми проводимо семінари, які, сподіваюсь, допоможуть власникам ВРХ краще розуміти виклики та можливості, що сьогодні формуються на ринку України».
До лекційної частини у межах семінарів долучилися провідні галузеві експерти. Валерій Лотоцький, директор КЦ АВМ, окреслив актуальні загрози біобезпеки у зв’язку зі зростанням ризику поширення ящуру, а також поділився практичними рекомендаціями щодо контролю отелення, післяродового догляду та формування високопродуктивного дійного стада.
У свою чергу, Олександр Назарко, експерт-технолог, генеральний директор ТОВ «Global Agro Finance», розкрив основи збалансованої годівлі дійних та ключові аспекти ефективного планування кормозаготівлі.
Семінари пройшли у теплій атмосфері активного діалогу, під час якого учасники могли поставити запитання та отримати індивідуальні консультації.
Заходи відбулися в межах проєкту «Підтримка виробництва молока з доданою вартістю селянськими господарствами», який реалізується за підтримки американського уряду.
Консультаційний центр АВМ щиро дякує Миргородській та Оржицькій громадам за теплий прийом і активну підтримку в організації заходів. Особлива подяка учасникам за відкритість до нових знань, активну взаємодію та прагнення до професійного розвитку. Ми високо цінуємо вашу готовність впроваджувати набуті знання в практичну діяльність.
Консультаційний центр АВМ
Семінар у м. Миргород:
Семінар у с. Денисівка: