Підбиваючи підсумки 2024 року група компаній КЦ АВМ, GAF, ЦВО з гордістю оцінює досягнуте. Ми активно навчалися й вдосконалювалися, зміцнювали міжнародне партнерство, впроваджували інноваційні рішення та всебічно підтримували молочнотоварні ферми. З огляду на війну, без викликів не минулося, але ми не маємо права опускати руки, тому готові до рішучих дій з вірою у краще майбутнє, де українська молочна галузь буде №1 в світі.
Тільки через наполегливість та професіоналізм експерти КЦ АВМ досягають високих результатів, підсумки у цифрах:
- Здійснено більше 450 візитів;
- Більше 7 500 фуражного поголів’я знаходить на технологічному обслуговуванні;
- Близько 5 000 фуражного поголів’я на кормовому супроводі;
Центр ветеринарного обслуговування (ЦВО) обслуговує більше 120 господарств, чиє дійне поголів’я налічує більше 47 тисяч голів.
Фундамент нашої роботи — це професіоналізм, індивідуальний підхід до кожного клієнта, навчання та вдосконалення. Але наша команда — це не лише про принципи, а й про дружні відносини, де кожен підтримує, надихає та мотивує одне одного.
Цього року на захист Батьківщини від ворога стали ще кілька працівників КЦ та ЦВО. Для нас це болюча точка, але й привід пишатися незламністю та мужністю колег.
Особливої уваги заслуговує й те, що до команди КЦ АВМ приєднався ветеран війни Василь Утинкевич, консультант-технолог в молочному скотарстві (Західний регіон України), який має більше 15 років професійного досвіду.
Навчання є невід’ємною складовою нашої роботи, бо ми прагнемо до професійного розвитку та впровадження найкращих практик у своїй діяльності, цього року:
- відбулася навчальна поїздка до Іспанії, де експерти КЦ АВМ та ЦВО відвідали сімейну ферму Mas Bes, щоб познайомитись з виробничими підходами та технологічними рішеннями у сфері молочного скотарства приймаючої сторони;
- заручилися підтримкою Мічиганського державного університету (США), у межах співпраці було проведено серію навчальних вебінарів від Філа Дарста, спеціаліста дорадчої служби Університету штату Мічиган та Баррі Бредфорда, професора Університету штату Мічиган, факультету тваринництва, а також інших їх колег за напрямками;
- стали організаторами та учасниками тренінгу за підтримки SAFOSO AG (Швейцарія), - «Дотримання законодавчих вимог до безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин», у межах якого Віталій Башинський, залучений консультант QFTP, провів практичне навчання для тренерів та експертів КЦ АВМ та ЦВО на базі ТОВ «Кищенці», Черкаська обл.
Визнанням нашої експертності є запрошення до виступів на провідних галузевих заходах, це дає можливість ділитися нашим досвідом та сприяти впровадженню нових ідей у професійне середовище. 2024-ий був щедрий на такі події:
- участь групи компаній у ролі спікерів та модераторів у Всеукраїнському практичному ветеринарному форумі «Молочна ферма», у м. Львів.
- участь GAF у офлайн зустрічі, присвяченій темі «Енергетичні рішення для бізнесу»;
- участь представника GAF у ролі спікера у навчальному семінарі в рамках проєкту «Ефективне та екологічне відновлення сільського господарства в Україні»;
- участь експертів КЦ АВМ та ЦВО у Дорадчій Раді швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), компонент «Молочний сектор», м. Київ;
- участь КЦ АВМ та ЦВО в бізнес-аналітичному тренінгу від USAID, «Бізнес-аналітика та управління даними з Lean» ;
- участь КЦ АВМ у Європейській регіональній конференції зі сприяння наданню допомоги постраждалим від протипіхотних мін та розвитку співпраці, Словенія;
- участь представника КЦ АВМ в стажуванні у межах проєкту SULAWE, присвяченому добробуту тварин, Швеція;
- традиційно, як і щороку, професійна команда КЦ АВМ виступила співорганізаторами та модераторами технологічної та ветеринарної секції у XVl Міжнародному молочному конгресі, який цього року зібрав більше 700 учасників та партнерів;
- співорганізація та участь у Національних днях ферми: на базі ПП «АФ «Розволожжя» — виступ із доповіддю, на базі ТОВ «Красногірське» та ТОВ НВА «Перлина Поділля» — виступ з доповідями та допомога із проведенням екскурсій на фермах.
- GAF, як міжнародний представник групи компаній, прийняли участь спільно з АВМ у Міжнародній виставці EuroTier 2024, у Німеччині.
В умовах дефіциту кваліфікованих кадрів на ринку, КЦ АВМ підписав угоди з провідними університетами, які передбачають об’єднання наукового потенціалу університету та практичного досвіду групи консалтингових компаній – GAF, ЦВО, КЦ АВМ.
- Підписано угоду про співпрацю з Полтавським державним аграрним університетом (ПДАУ).
- Підписано угоду про співпрацю з Національним університетом біоресурсів та природокористування України (НУБІП).
Як і минулого року, завдяки нашим партнерам, один із пріоритетних напрямків роботи залишилась допомога виробникам молока-сировини, які постраждали внаслідок воєнних дій:
- КЦ АВМ продовжує реалізовувати ряд проєктів, за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Так за 2024 рік було здійснено практичні візити на молочні ферми, які знаходяться на уражених бойовими діями територіях України і загалом утримують близько 4500 дійного поголів’я.
- ЦВО та Uman Labs реалізували проєкт «Підвищення знань і консультування МСП виробників молока про підходи в діагностиці збудників маститів, профілактика захворюваності та гігієнічні вимоги до молока», за підтримки SAFOSO AG (Швейцарія). Надали допомогу господарствам з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей., з загальною кількістю більше 10 000 дійних корів.
- В кінці 2024 року розпочато реалізацю проєктів КЦ АВМ, ЦВО і УманьЛабс за підтримки SAFOSO AG (Швейцарія), "Підтримка МСП виробників молока-сировини, що відновлюються після завданих війною збитків, через надання високопрофесійних практичних консультацій з відновлення продуктивності поголів’я, контролю якості та безпечності молока-сировини" та "Підвищення рівня знань і консультування МСП-виробників молока про підходи в діагностиці збудників маститів, профілактику захворюваності та гігієнічні вимоги до молока".
- Розпочато реалізацію проєкту «Підтримка виробництва молока з доданою вартістю сімейними господарствами», за підтримки Програми USAID АГРО. В межах ініціативи, селянські господарства молочного напрямку, які утримують від 3 до 30 корів у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях зможуть отримати від Консультаційного центру АВМ ефективні системні консультації та послуги.
Щиро дякуємо нашим партнерам за довіру та спільну працю, яка відкриває нові горизонти для розвитку, а нашим клієнтам — за підтримку та натхнення, що стимулює нас досягати нових висот. Разом ми створюємо можливості для зростання та успіху, які змінюють майбутнє галузі на краще.
Сміливо крокуємо у 2025 рік з новими планами та ідеями, низько вклоняючись нашим захисникам за захист та віру!
З прийдешнім Новим роком!
Консультаційний центр АВМ
Члени команди групи компанії КЦ АВМ, GAF, ЦВО в ході XVl Міжнародного молочного конгресу
Валерій Лотоцький, Олександр Назарко, Денис Тимченко під час Національного дня ферми на базі ТОВ "Красногірське"
Робоча поїздка до Італії на сімейну ферму Mas Bes, щоб познайомитись з виробничими підходами та технологічними рішеннями у сфері молочного скотарства приймаючої сторони
Учасники тренінгу тренерів «Дотримання законодавчих вимог до безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин». Організатори — КЦ АВМ та ЦВО за підтримки Швейцарії у межах QFTPУч
Участь в бізнес-аналітичному тренінгу від USAID «Бізнес-аналітика та управління даними з Lean»
Дмитро Сопинський, сервісний лікар ЦВО під час візиту на господарство у межах проекту «Підвищення знань і консультування МСП виробників молока про підходи в діагностиці збудників маститів, профілактика захворюваності та гігієнічні вимоги до молока», за підтримки SAFOSO AG (Швейцарія)
Олександр Назарко у ході підписання договору із Полтавським державним аграрним університетом (ПДАУ)
Надання консультацій Консультаційним центром АВМ під час сезону кормозаготівлі 2024